Kadınlar’da Orgazm Olamama Durumu Nedir

Kadınların yaklaşık% 10’u hiç ortağa veya mastürbasyon yaparken orgazm yaşamadı. Ve bunların birçoğu terapi uygulamamda yerlerini buldular. İşte o zaman kadınlara iyi haberler geliyor: Orgazm olmayı öğrenmek mümkün.

İlk ve en önemli ders, cinsel aktivite sırasında gerginlik ve gevşeme dengesinin geliştirilmesi için pratik yapmaktır. Ancak kadınlarım müşterileri, aynı anda hem gergin hem de rahat olabileceklerini soruyorlar. Bu iyi bir soru ve işte iki bölümlük cevabım:

Bir Orgazm Olmak İçin Adım 1: Gerdirin

Kadınların orgazma erişmesine yardımcı olan gerginlik türü kas gerginliği (myotonia). Birçok kadın, rahatlamalı ve “sadece orada yatmak” gibi yanlış bir izlenime sahipler çünkü seks sırasında gevşemenin önemli olduğunu duymuşlar. Ancak kas gerginliğinin genellikle bir orgazm için gerekliliği ortaya çıkıyor. Deneyimlerime göre, kadınların çoğunluğu, adil bir miktarda bacak, karın ve kalça gerginliği ekleyerek ilk orgazmını öğrenirler.

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, kadınlar en orgazm oluşturan kas kasılmalarının alt pelvisinde olduğunu bildirmektedir. Bunlar idrarın orta akış akışı (bu grubun bilinçli bir daralmasına Kegel egzersizi denir) akışını durdurmak için sıktığınız aynı kaslardır.

Kas gruplarının gerilmesi ve orgazm oluşması arasındaki bağlantı nedir? Uyarılma. Bazı kasları tutmak (veya gerginleştirmek), vücudun genelinde genital bölgedeki kan akışını artırır. Ve doğal olarak heyecanlandırmak, çoğu kadının orgazm olmasına yardımcı olan yol haritası.

Bir Orgazm Nasıl Adım 2: Aşağı Rüzgar

Peki, bu denklemin rahatlama kısmı nerede? Beyinde. Seks sırasında, bir kadın basitçe uyarılma hissi hissetmeye odaklanmalıdır.

Rahatlamakta zorlanıyor musun? Kelimelerin sol taraftan sağ kenara doğru aktığı ve ardından ekrandan kaybolduğu bir Times Meydanı reklam panosunu düşünün. Seks sırasında pek çok kadın, Times Meydanı’ndaki haber gezinmesini zihinsel sessiz telsizlerinde “İstediğim kadar sürebilirim” veya “Bu gerçekten harika hissediyor” gibi tekrar eden bir mantra ile programlamanın faydalı olduğunu görüyorlar. Beyni işgal altında tutar – ancak uyarılmayı azaltabilecek sinir, olumsuz bir düşünce yerine cinsel uyarıyı teşvik edecek bir düşünceyle.

Bu ilk dersin sonunda, müşterilerimi bir ev ödevi ile gönderiyorum. Cinsel ilişki sırasında kaslarını gerginleştirecek ve zihinlerini sessizleştireceklerdir. Bu teknik uygulama gerektirir ancak zamanla işe yarayabilir. Ve çoğu zaman, müşterilerim rapor etmek için kendi iyi haberleriyle gelecekteki bir oturuma geri dönerler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir