Ereksiyon sorunu teşhis ve tedavi

Birçok erkek için fiziksel bir sınav ve cevaplayan sorular (tıbbi geçmiş), bir doktorun sertleşme bozukluğunu teşhis etmesi ve bir tedaviyi önermesi için gereken şeylerin hepsidir. Kronik sağlık koşullarınız varsa veya doktorunuz altta yatan bir durumun ortaya çıkabileceğinden şüphelenirse, başka testlere veya bir uzmanla görüşmeniz gerekebilir.

Temel koşullar için testler aşağıdakileri içerebilir:

  • Fizik sınavı. Bu, penisin ve testislerin dikkatle incelenmesini ve sinirlerin sansasyon açısından kontrol edilmesini içerebilir.
  • Kan testleri. Kalp rahatsızlığı, diyabet, düşük testosteron seviyeleri ve diğer sağlık durumlarını kontrol etmek için kan örnekleri laboratuara gönderilebilir.
  • İdrar testleri (idrar tahliyesi). Kan testleri gibi idrar testleri de diyabet ve diğer altta yatan sağlık koşullarının bulgularını bulmak için kullanılır.
  • Ultrason. Bu test genellikle bir ofiste uzman tarafından yapılır. Penisini besleyen kan damarlarının üzerinde tutulan bir çete benzeri cihaz (dönüştürücü) kullanmayı içerir. Kan akışı probleminiz varsa doktorunuza bildirmek için bir video görüntüsü oluşturur.

Bu test bazen kan akışını teşvik etmek ve ereksiyon oluşturmak için penise bir ilaç enjeksiyonu ile birlikte yapılır.

Psikolojik sınav. Doktorunuz, depresyon ve diğer muhtemel psikolojik Ereksiyon sorunu nedenlerini taramak için sorular sorabilir.
tedavi
Doktorunuzun yapacakları ilk şey, Ereksiyon sorunu neden olan veya kötüleşen herhangi bir sağlık durumu için doğru tedaviye girdiğinizden emin olmaktır.

Ereksiyon sorunu nedeni ve ciddiyetine ve temel sağlık koşullarına bağlı olarak, çeşitli tedavi seçeneklerine sahip olabilirsiniz. Doktorunuz her tedavinin risklerini ve faydalarını açıklayabilir ve tercihlerinizi dikkate alacaktır. Eşinizin tercihleri ​​de tedavi seçeneklerinizde rol oynayabilir.

Psikolojik danışma

Ereksiyon bozukluğunuz stres, kaygı veya depresyondan kaynaklanıyorsa ya da durum stres yaratıyorsa ve ilişki gerginliği yaratıyorsa, doktorunuz sizinle veya eşinizle bir psikolog veya danışmanı ziyaret etmenizi önerir.

Alternatif tıp

Herhangi bir takviye kullanmadan önce, özellikle sizin kronik sağlık koşullarınız varsa, sizin için güvenli olduğundan emin olmak için doktorunuza danışın. Ereksiyon sorunu için çalıştıklarını iddia eden bazı alternatif ürünler tehlikeli olabilir.

Gıda İlaç İdaresi (FDA), “bitkisel viagra” ile ilgili çeşitli uyarılar yayınladı, çünkü bunlar etikette listelenmeyen potansiyel olarak zararlı ilaçlar içeriyor. Dozajlar ayrıca bilinmeyebilir veya formülasyon sırasında kirletilmiş olabilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir